Nasz cel?

Co to

Portal polsko-niemieckiego współżycia

Autentyczne historie. Prawdziwa pomoc.

Ponad dwa miliony osób w Niemczech pochodzi z Polski.
Historia współżycia polsko-niemieckiego jest długa i wielostronna.

Niezależnie od tego, czy były to rozbiory Polski, migracje zarobkowe w okresie industrializacji, migracje polityczne w okresie „Solidarności” czy zwykłe przesiedlenia – Polacy mieszkają i pracują w Niemczech od wielu dziesięcioleci. Niektórzy z nich po kilku latach wrócili do ukochanej ojczyzny, lecz bardzo duża część zdecydowała pozostać w Niemczech na stałe. Każdy z tych osób jest autorem swojej własnej polsko-niemieckiej historii.

Integracja to więcej niż suma jej części.

Celem Projektu Portalski jest przedstawienie tych historii, a tym samym udzielenie pomocy Polakom, którzy myślą o wyjeździe do Niemiec.
W krótkich wywiadach mieszkający w Niemczech Polacy opowiadają o swoim osobistym procesie integracji, o początkowych przeszkodach i odpowiadają na pytania typu: „Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie w Niemczech?” lub „Jak zarejestrować firmę w Niemczech?”.
Nasze wywiady, podcasty i blogi dotyczą codziennych tematów związanych z mieszkaniem, życiem i pracą. Mają zatem stanowić wsparcie dla tych, którzy chcą w przyszłości rozpocząć życie w Niemczech.

Portalski – to możesz być i Ty! Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz być częścią projektu!

Prosta integracja.

Gdzie można znaleźć nasze materiały?

Wszystkie nasze materiały są dostępne na naszej stronie „portalski.eu”.
Jesteśmy również obecni na portalach Youtube, Instergram i Facebook.

Jak można się z nami skontaktować?

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, napisz nam maila lub na Instagramie / Facebooku.